Czyszczenie dachów spadzistych

Czyszczenie dachów spadzistych z dachówkami

CZYSZCZENIE DACHÓW SPADZISTYCH Z DACHÓWKAMI

Dachówki, które znajdują się na dachach naszych domów z czasem mogą tracić nienaganny wygląd poprzez powstające zabrudzenia i zazielenienia np. od rosnących nieopodal drzew. Wówczas konieczne jest czyszczenie dachów i czyszczenie rynien.

Czyszczenie dachów i mycie dachów KROK PO KROKU

Różne rodzaje dachówek zachowują trwały i estetyczny wygląd na różny okres czasu. Często wynika to z zastosowania specjalnej powłoki, która sprawia, że powierzchnia jest chropowata, przez co nie zatrzymuje zanieczyszczeń, glonów ani mikroorganizmów. Nie zawsze jednak taka powłoka jest, a bliskie sąsiedztwo drzew i mijający czas sprzyjają zabrudzeniom i uszkodzeniom dachów. Wówczas niezbędne jest czyszczenie. Dotyczy to zwłaszcza dachów gdzie na połaciach zbierają się liście, a padający cień stwarza dobre warunki do powstawania zielonego nalotu.

Do skutecznego czyszczenia dachów należy używać odpowiednich środków . Ich wybór powinien być uzależniony od rodzaju zabrudzeń. I tak w przypadku np. zabrudzeń, które powstały przez działanie warunków pogodowych takich jak np. kwaśne deszcze należy użyć preparatów zmiękczających. Z kolei do usuwania glonów i mchów stosuje się płyny biobójcze, które nanosi się na powierzchnie dachu zgodnie z zaleceniami producenta. Czasami konieczne jest pozostawienie ich na kilka lub kilkanaście godzin.

Zmywanie dachu ciepłą wodą

Naniesione na dach preparaty czyszczące usuwa się z zastosowaniem ciepłej wody o temperaturze około 40 stopni. Powinno się to odbywać pod wysokim ciśnieniem i z odpowiednim skalowaniem, by nie doszło do uszkodzenia powierzchni dachu.
Wiele osób decyduje się skorzystać z usług firmy, która oferuje profesjonalne czyszczenie dachów i posiada specjalne preparaty, które do tego służą. W ten sposób można zaoszczędzić czas, jednocześnie mając pewność, że wykwalifikowanie pracownicy zadbają o estetykę i wysoki standard usług, nie niszcząc dachówki ani nie powodując np. jej odbarwień, które pociągałyby za sobą kosztowne naprawy i konieczność ponownego malowania dachówki.